BSO i odpowiednie podłoże

nowe meiszkania w Dąbrowce http://jandach-dabrowka.pl pod Poznaniem

BSO to skrótowe określenie na bezspoinowy system ocieplenia budynków. Jest to aktualnie najbardziej popularne rozwiązanie. Daje ono doskonałe efekty termoizolacyjne, a przy tym jest wyjątkowo łatwe do stosowania.

Sprzedaż domów jednorodzinnych http://jandach.pl/pl/tanie-mieszkania-poznan-kwiatowe i mieszkania Poznań Kwiatowe

Nie zmienia to jednak faktu, ze podczas docieplania wciąż łatwo popełnić kilka błędów, które sprawią, że warstwa izolacyjna zadziała o wiele mniej skutecznie. Jedną z rzeczy, na które powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, jest odpowiednie przygotowanie podłoża. Dobry system ociepleń powinien charakteryzować się doskonałą wytrzymałością.

Tylko dzięki temu możliwa będzie ochrona budynku przed nadmierną wymianą ciepła przez wiele lat. Niestety wytrzymałość może być łatwo zrujnowana właśnie przez nieodpowiednie podłoże. Cechami podłoża, na które należy zwrócić szczególną uwagę, jest jego nośność, faktura – a dokładniej nierówności, a także czystość.

Aby sprawdzić nośność warto przeprowadzić prosty test. Polega on na przyklejeniu pojedynczej kostki styropianu i oderwaniu jej, gdy klej już całkowicie zwiąże materiały. Najlepiej by kostka miała wymiary kilkucentymetrowe sześcianu.

Po oderwaniu kostki możliwe są trzy scenariusze: kostka podzieli się na dwie części, zostanie oderwana w całości lub odejdzie razem z tynkiem. W pierwszym wypadku wynik jest najbardziej zadowalający, oznacza, że podłoże ma dobrą nośność. Druga opcja jest sygnałem, że powinniśmy wymienić klej na mocniejszy, a w trzecim przypadku czas skuć tynk, bo nie sprzyja on nośności podłoża.