Listwa startowa w BSO

Nowe domy Skórzewo buduje Jandach

Bezspoinowy system ocieplania budynków jest jedną z najprostszych metoda na położenie skutecznej warstwy termoizolującej. Nie oznacza to jednak, że podczas montowania nie można popełnić błędów. Jednym ważniejszych zagadnień jest montaż listwy startowej.

Czym jest ta listwa i jak zamontować ją właściwie? Listwa stanowi chroni ułożony system izolacyjny przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz nie pozwala na zniszczenie materiału przez gryzonie. Jest wykonana najczęściej z aluminium, a jej szerokość odpowiada szerokości materiałów izolacyjnych. Odpowiedni montaż listy jest tak ważny, bo ma kluczowe znaczenie dla dalszego postępu prac i osiągniętych efektów końcowych.

Istotne jest przede wszystkim odpowiednie wypoziomowanie listwy. Aluminiową listwę montujemy do ściany za pomocą tzw. łączników szybkiego montażu.

helpdesk.duzy.net.pl

Jeśli ściana nie jest równa, powinniśmy zniwelować różnicę przy pomocy podkładek dystansowych. Profil listwy możemy uzupełnić o inne elementy, np. narożnikowe.

W sprzedaży dostępne są dodatkowe części profilowe, które pozwalają na ułożenie warstwy izolacyjnej z większą dokładnością. Narożniki zwiększą także wytrzymałość całkiem konstrukcji ociepleniowej. Dodatkowe elementy profilowe powinny się również znaleźć przy połączeniach warstwy izolacyjnej ze stolarką okienną.

Jest to tak ważne, ponieważ izolacja może napierać na stolarkę, prowadząc w dalszej perspektywie do odkształceń i uszkodzeń. Dodatkowe profile będą stanowiły skuteczną ochronę przed tego typu niechcianymi efektami.